Teknoloji

Elon Musk’tan Twitter çalışanlarına şok açıklama: Twitter iflas edebilir!

Twittter’ın yeni sahibi Elon Musk çalışanlarına yaptığı birinci açıklamada “iflas” ihtimalinden bahsetti.Musk nakit açığının durdurulmaması durumunda iflasın bir ihtimal olduğunu söyledi.

The Information’ın verdiği habere göre Elon Musk, Şirket’in eser yöneticileri ile yaptığı toplantıda, 2023 yılında “milyarlarca dolarlık net negatif nakit akışı” ile karşı karşıya kalınabileceğini belirtti. Musk, şirket’in karının harcamalarını aşmaması halinde “bir iflasın” düşünülmez, imkansız olmadığını da ifade etti. Habere göre Musk, ürün yöneticilerinden Twitter’ın da SpaceX’de ve Tesla’da kendisini muvaffakiyete götürenler üzere “çok etkili, güçlü ürün” oluşturmalarını istedi.

Hem The Information hem de Platformer genel yayın direktörü Zoë Schiffer‘e göre Musk, bir çalışanın şirketin mevcut durumunu sormasının ardından, herkesin katıldığı toplantı sırasında bu sözleri söyledi. Bunu söylerken ne kadar ciddi olduğu anlaşılamasa da, çalışanların morali açısından pek de olumlu olmadığı kesin.

Musk ayrıca, çalışanlara, fiziksel olarak haftada 40 saat ofiste olmamaları durumunda istifa mektuplarını da verebileceklerini söyledi. Ünlü milyarder, satın almadan önce Twitter’ın çalışanlarına süresiz olarak meskenden çalışma müsaadesi veren kararını tamamen iptal etmiş durumda.

Musk idaresinde Twitter: Kaos…

Musk geçen hafta Twitter’ı devraldı ve başlangıçta geri adım atmaya çalıştığı 44 milyar dolarlık bir anlaşmayı sonuçlandırdı. O zamandan beri şirketin üst düzey yöneticilerini kovdu, yönetim kurulunu feshetti ve şirketi özel hale getirdi.

Volkswagen, GM ve General Mills gibi bazı büyük reklam verenler ise, Musk’ın platform moderasyonunu gevşetme konusundaki evvelki kelamını yerine getireceği tasaları nedeniyle reklam kampanyalarını durdurdu yahut iptal etti.

Ayrıca Musk’ın, yaklaşık 3.700 Twitter çalışanının neredeyse yarısını işten kovduğu da biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu