Teknoloji

Apple, iPhone’larında USB-C’ye geçmesine rağmen Lightning’i tamamen geride bırakmayabilir

Apple’ın Avrupa Birliği yasalarındaki değişikliklere uyum sağlamak için yakında çıkacak iPhone’larında Ligtning’i bırakıp USB-C’ye geçmek zorunda kalacağı biliniyor. Yakın zamanda Weibo’da yayınlanan bir gönderiyse, Apple’ın USB-C ile kullanılmak üzere Lightning uyumlu bir entegre devre kartı geliştirdiğini iddia ediyor.

Bu ilginç analizin arkasında, bağlantı noktasına USB-C’li herhangi bir kablo veya cihaz takılırsa kartın tam olarak hangi işlevleri yerine getirebileceğini kontrol etmek mümkündür – belirli özellikleri etkinleştirme veya devre dışı bırakma gibi – iddiaya göre. Bu sayede Apple, yalnızca kendi kabloları ile tam işlevsellik sunabiliyor. Standart bir USB-C kablosu ise yalnızca şarj etme gibi temel işlevleri yerine getirir. Aynı şekilde, Apple tarafından üretilmemiş bir USB-C kablosu da hızlı şarjı desteklemeyebilir.

Şu anda bunların hepsi Weibo’da yayınlanan bir söylenti ve bu devre kartının varlığı şu an için doğrulanmadı. Eğer doğruysa, Böyle bir kart Lightning aksesuarları ile geriye dönük uyumluluk da sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu