Ekonomi

WOOTR Türkiye’ye yatırım yapmaya karar verdi

2021 yılında finans uzmanları Jack Tan ve Mark Pimentel tarafından kurulan WOO, dünya çapında büyümeye devam ediyor. Tayvan’da Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcı Lisansı alabilen tek küresel kripto borsası WOO, WOOTR olarak Türkiye’de yeni yatırımlar yapacaklarını duyurdu. WOOTR, küresel kripto borsalarında likidite, OTC, piyasa yapıcılığı, IEO, listeleme ve saklama hizmetleri sağlamak üzere Türkiye’deki kripto borsaları, ticari şirketler ve her türlü hazine birimi için akla gelen ilk analiz ortağı olmak istediğini duyurdu.

“100 milyon TL yatırım”

Şirketin Türkiye Genel Müdürü Buğra Gökağaçlı, “Türkiye’deki amacımız, kurumsal kripto varlık hizmet sağlayıcılarının kullanıcı sayısından ziyade likidite ve saklama hizmetleri açısından yaşadıkları sıkıntıları çözmek. Kısa zamanda Türkiye’de teknik altyapı ve likidite yatırımı olarak 100 milyon TL’nin üzerinde yatırımımız olacak. Kullanıcılarımızın varlık ve verilerinin korunması için uluslararası kabul görmüş bir garanti olan, en değerli güvenlik standartlarından biri olan ISO 27001:2013 Güvenlik Standardını aldık.

“Günlük işlem hacmi 1 milyar TL”

Türkiye’de günlük 1 milyar TL işlem hacmi olduğunu belirten Gökağaçlı, “Kullanıcılarımızın varlıkları, WOOTR’nin farklı kurumsal sıcak, sıcak ve soğuk cüzdanlarında güvenli bir şekilde saklanıyor. Yurtdışında bulut sistemler üzerine sunucu kurulumu yapan birçok firma yerine bizim sunucularımız Türkiye’de bulunmaktadır. Bugün sunucuları Türkiye’de bulunan tek yabancı kripto para platformuyuz. Bu şekilde olabilecek en kötü durumda Türk makamlarının kontrolü altındayız. En büyük özelliğimiz şeffaf olmamızdır. Sunucularımızın Türkiye’de olması bireysel koruma, güvenlik ve kontrole açık olma gibi birçok avantaja sahiptir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu