Ekonomi

Windrose Technology ABD’de halka arza hazırlanıyor, 200 milyon dolar toplamayı hedefliyor

CEO Wen Han’ın Bloomberg News’e yaptığı açıklamaya göre Çinli elektrikli kamyon üreticisi Windrose Technology Inc., gelecek yıl için planladığı ABD’deki ilk halka arz (IPO) hazırlıklarına başladı. Şirket, sıfır emisyonlu otonom kamyonunun ticari lansmanını desteklemek için yatırım bankaları aracılığıyla 200 milyon dolar toplamayı hedefliyor.

Han tarafından 2022 yılında kurulan şirket ayrıca halka arz öncesinde 100 milyon dolar daha toplamayı planlıyor. Bu tür finansman FountainVest Partners Co., Yunqi Partners ve GSR Ventures Management Co. dahil çeşitli kuruluşlar tarafından desteklenmektedir.

Windrose’un otonom kamyonları, tam doluyken 600 km menzile sahip olacak şekilde tasarlandı ve yalnızca 35 dakikada %65’e kadar şarj olabiliyor. Şirketin şu anda bu kamyonlar için 1.000’i ABD pazarından olmak üzere 1.500 siparişi bulunuyor.

Windrose, elektrikli ürünlerinin yanı sıra hidrojen yakıt hücreli bir kamyon da geliştiriyor. Bu hamle onu, şu anda iflas başvurusunda bulunan Volta Trucks AB gibi sektördeki diğer oyunculardan ayırıyor.

Şirketin iddialı hedefleri, onu 2024 yılında teslimatlara başlaması beklenen Tesla Inc.’in Semi’si ile doğrudan rekabete sokuyor. Yaklaşan ABD halka arzı ve değer yatırımcılarından aldığı destekle Windrose Technology Inc. kendisini elektrikli ve otonom teknolojilerde önemli bir rakip olarak konumlandırıyor. kamyon pazarı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu