Haber

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Taksim’de Anıldı. İmamoğlu: “Çağın ötesinde düşünen bir Liderimiz var”

Haber: OKTAY YILDIRIM Kamera: ADEM KARABAYIR

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Büyük Lider Mustafa Kemal ATATÜRKÖlümünün 85’inci yılında Taksim’de Cumhuriyet Anıtı yılında düzenlenen resmi törenle anıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “1920’li yıllarda eskimeyen düşünceye sahip bir liderimiz vardı ve bize olağanüstü unsurları ve maliyetleri olan mükemmel bir Cumhuriyet emanet etti. Biz çok şanslıyız. Peki biz çocuklar ve çocuklarız” dedi. Atatürk’ün ve Cumhuriyetin evlatları. “İnşallah hepimiz böyle güzel bir ülkeye layık olacağız. Ruhu şad olsun” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Büyük Lider Mustafa Kemal ATATÜRKTaksim’de ölümünün 85’inci yılı anılıyor Cumhuriyet Anıtı Resmi tören ise gerçekleştirildi. Törene kurumları adına İstanbul Valisi Ali Davut Gül, 1’inci Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Orgeneral Ali Sivri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı. Cumhuriyet Anıtı Çelenk koymalarıyla başladı. Barolar, siyasi partiler ve çeşitli sivil toplum kuruluşları da anıta çelenk koydu. Çelenk töreninin ardından; Mustafa Kemal ATATÜRK

“İyi ki ATATÜRK’ÜN VE CUMHURİYET ÇOCUKLARIYIZ”

İmamoğlu, anma töreninin ardından Cumhuriyet Anıtı önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün 10 Kasım. Mustafa Kemal ATATÜRKCumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK Kendisini rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Elbette bu yılki anma törenlerimizin bir başka boyutu da Cumhuriyetimizin 100. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü anmamızdır. Mustafa Kemal Atatürk denilince aklıma ilk gelen şey çok şanslı olduğumuzdur. Çünkü 1920’li yıllarda eskimeyen düşünceye sahip bir liderimiz vardı ve o bize olağanüstü ilke ve değerlere sahip muhteşem bir Cumhuriyet emanet etti. Bugün kalkınmaya dair sorumluluklarımızı yerine getirmek, insanların eşit ve adil bir şekilde paylaştığı, paylaştırdığı, adalet sistemi olan, adalet sistemi en güçlü olan, birlikte inşa edeceğimiz bir ülke yaratmak boyutuyla Atamızı anıyorum. Birlikte kalkınalım, demokrasiyle güçlenelim. Çok şanslıyız. İyi ki Atatürk’ün ve Cumhuriyetin çocukları ve evlatlarıyız. Böyle güzel bir ülkeye her zaman layık olmayı diliyorum. Tanrı ruhunu dinlendirsin.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu