Ekonomi

Türk Hava Yolları, Şanlıurfa’ya uçuşlarını artıracak

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Asuman Cevahir Yazmacı, seferlerin artırılması için THY yönetimi ile görüştüklerini belirterek, 2024 planlaması doğrultusunda seferlerin artırılacağını söyledi.

Yazmacı’nın Meclis Başkanlığı’ndan yaptığı yazılı açıklamada, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ŞUTSO) kentteki seferlerle ilgili yaptığı duyurunun ardından kamuoyunu doğru bilgilendirmek için açıklama yapması gerektiği belirtildi.

Konunun muhataplarıyla 27 Temmuz’da İstanbul’da kentteki uçuş hizmetlerine ilişkin bir araya geldikleri belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

“Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat ve THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda şehirde gelişen turizm, sanayi ve tarıma ilgi duyan bireylerin işlerini hızla yürütebileceklerini belirttik. İstanbul, Ankara ve İzmir’de artan günlük sefer sayısı ile iş hacmini artırdık.Ayrıca kadim kentimiz Şanlıurfa için iç turizmin önemini ve yurt dışından gelen turistleri konuştuğumuz toplantıda Sayın Bolat ve Teklifimizi dikkatle dinleyen ve olumlu görüş bildiren Ekşi Bey, 2024 yılında sefer sayılarını artıracaklarını söyledi.AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri olarak şehrimize ve hemşerilerimize karşı sorumluluklarımızın bilinciyle hareket ediyoruz. Bu konuda mutlu olun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu