Yaşam

Taksi Şoförü filminin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir? Taxi Driver Filmini Merak Etmek

Taxi Driver sineması izleyenler tarafından merak ediliyor. Sinema izlemek isteyenler arama motorlarında sinemayı ve konusunu araştırırlar. Sinemanın başrol oyuncuları; Robert De Niro, Jodie Foster, Harvey Keitel tarafından paylaşıldı. Film, Vietnam’daki savaşının yaralarını artık üzerinden atamayan, gördüğü kirli ve adaletsiz dünyaya geceleri taksi şoförlüğü yaparak uyum sağlamayı reddeden bir askerin hikâyesini anlatıyor.

Taxi Driver Sinemasının Konusu Nedir?

Film, Robert De Niro’nun canlandırdığı Travis Bickle karakteriyle bir kült haline geldi. Taksi şoförü Travis, saplantılı bir tutku duyduğu Bickle ile sosyal hayatındaki başarısızlığını tersine çevirmeye çalışır, ancak beklediği cevabı bulamaz. Bu kırılma anının ardından eline silah alıp harekete geçmeye, sokakların pisliklerini temizlemeye karar verir; Bu sırada kendini bir fahişeyi kurtarmaya adar. Çürüyen topluma tutulan bir ayna olan sinema, yönetmen Martin Scorsese’nin mesleğinin en değerli filmlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Cadılar Sineması Oyuncuları Kimlerdir?

  • Robert De Niro – Travis Bickle

  • Jodie Foster – İris

  • Harvey Keitel-Matthew

  • Cybill Çoban – Betsy

  • Peter Boyle – ‘Büyücü’

  • Albert Brooks-Tom

  • Leonard Harris – Senatör Charles Palantine

Cadılar Sineması Hakkında Detaylar

Taksi Şoförü, Martin Scorsese tarafından yönetilen 1976 yapımı bir filmdir. Başrollerini Robert de Niro, Cybill Shepherd, Jodie Foster ve Harvey Keitel paylaşıyor. Film 4 Oscar’a aday gösterildi ve Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu