Haber

Suudi Arabistan Oyun Grubu Savvy ile Çinli E-Spor Şirketi Vspo Arasında Yatırım Anlaşması

RİYAD, 17 Şubat (Xinhua) — Suudi Arabistan devlet servet fonunun sahibi olduğu Savvy Games Group, Çinli espor şirketi VSPO’ya 265 milyon ABD doları yatırım yapacak.

Savvy ve VSPO, Perşembe günü duyurulan anlaşmanın, dünyanın en büyük espor pazarı olan Çin ile oyun ve espor için önde gelen bir küresel merkez haline gelmek için Vizyon 2030’u uygulayan Suudi Arabistan arasındaki “dönüm noktası niteliğindeki ticari ortaklığı” simgelediğini söyledi. .

Tamamı Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’na ait olan Savvy, anlaşma sayesinde VSPO’nun en büyük tek hissedarı olacak.

Savvy Games Group Başkan Yardımcısı Prens Faisal bin Bandar bin Sultan Al Saud, bu yatırımın Suudi Arabistan’daki espor ekosistemini etkinleştirmek ve desteklemek için iddialı bir planın parçası olduğunu söyledi.

Prens Faysal, yatırımlar ve ortaklıklar yoluyla uluslararası şirketleri Suudi Arabistan’a çekmenin, tüm ekosisteme bilgi aktarımının ve fırsatların yaratılmasının ustaca yapılmasına katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

VSPO’nun CEO’su ve kurucusu Dino Ying, Savvy ile çalışmanın dünya çapında segmentin büyümesine katkıda bulunacağını ve VSPO’nun bu fonu, oyuncuların deneyimini daha da geliştirmek için önde gelen yeni teknolojilere yatırım yapmak için kullanacağını söyledi.

“Bu tarihi yatırım, Asya ve Orta Doğu’ya odaklanarak küresel iddialı stratejimizi güçlendirecek. Bu yatırımla Savvy’nin bu inanılmaz derecede dinamik ve genç bölgede esporu büyütme vizyonunu güçlendireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu