Haber

Pentagon: Ukrayna, Batı’dan satın alınan silahların bedelini ödemeli

ABD Savunma Bakan Yardımcısı Uluslararası Güvenlik İşleri Celeste Wallander, Ukrayna’ya silah tedariki konusunda Kongre’ye ifade verdi.

Temsilciler Meclisi Tahsisat Komitesi oturumunda konuşan Temsilci Michael Garcia, ABD’nin Kiev’e bedava silah vermek yerine silah satması gerektiğini ve bunun Amerikalı vergi mükelleflerinin yükünü hafifletmek için faydalı olacağını belirtti.

“KENDİ SAVUNMA HARCAMA PLANLARINI YAPMAK ZORUNDALAR”

Wallander, Ukraynalıların aslında silahların bir kısmını kendilerinin satın aldığını, ancak “Amerikan şirketlerinden büyük alımlar yapmadıklarını” söyledi.
Resmi, “Şu anda bütçeleri nedeniyle ölçek büyütme fırsatları yok, ancak yapacağımız diğer şeylerin yanı sıra kendi savunma harcamalarını planlamaya başlamalarına yardımcı olmak, geriye dönüp bakmamız gereken önemli bir konu. dedi.ifadeleri kullandı.

Rusya’nın Ukrayna’daki askeri harekatının başlamasından bu yana ABD, Kiev’e 31,7 milyar dolardan fazla askeri yardım sağladı. ABD Başkanı Joe Biden şimdiye kadar Ukrayna’yı “ne kadar sürerse sürsün” destek sözü vermiş olsa da, bu duruş özellikle Cumhuriyetçi Parti için geçerli. Partiden itirazlar buldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu