Haber

Nevşehir Belediyesi’nden deprem bölgesine tam destek

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Depremin meydana gelmesinin ardından hızla organize olan ve deprem bölgesine doğru yola çıkan belediye gruplarına ek destek sağlandı.

6 Şubat Pazartesi günü çıkan haberle tüm Türkiye’de yas tutuldu. Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen deprem haberiyle teyakkuza geçen Nevşehir Belediyesi, günün ilk ışıklarıyla birlikte ekiplerini bölgeye sevk etmeye başladı.

Kahramanmaraş’a önce 1 ilk müdahale aracı, 1 tam donanımlı arama kurtarma aracı ve 9 itfaiyeci gönderen Nevşehir Belediyesi, daha sonra Hatay ve Kahramanmaraş’a 1 Hafriyat Makinesi, 2 Kova, 1 Kamyonet, 1 Kamyon, 1 Jeneratör ve 34 destek elemanı gönderdi. . .

Deprem bölgesinde gece gündüz çalışmalarını sürdüren Nevşehir Belediyesi ekiplerine bu sabah yeni destekler verildi. Hatay’a 1 kamyonet, 1 otobüs ve 18 işçiyi daha uğurlayan Nevşehir Belediyesi, deprem bölgesi için seyyar tuvalet de gönderdi.

Nevşehir Belediyesi olarak deprem haberinin alındığı ilk andan itibaren tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, deprem günü Nevşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerini bölgeye sevk ettiklerini, ardından bölgeye itfaiye ekipleri sevk ettiklerini anlattı. ihtiyaca göre iş makinesi ve diğer gerekli araç, gereç ve işçileri deprem bölgesine gönderdi. Savran, “Nevşehir Belediyesi ekiplerimiz ilk andan itibaren bölgede yoğun bir şekilde çalışıyor. Gruplarımız tarafından enkazdan kurtarılan kardeşlerimizin de zaman zaman müjdeli haberlerini alıyoruz. Bir kişiye bile dokunabilirsek bu bizim için bir zevk olur. Tüm imkanlarımızla kardeşlerimizin yaralarını sarmaya devam edeceğiz. Allah sana güç versin. Bölgeye büyük bir istekle akın eden tüm çalışanlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum. “Devletimizin ve milletimizin tüm imkanlarıyla herkes deprem bölgesinde özverili bir şekilde çalışıyor. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız.”

haberbigadic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu