Haber

MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı: Afet Bölgesi için Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz

Afet bölgesinde temaslarda bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, bölgedeki çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Afet bölgesindeki çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten Lider Asmalı, MÜSİAD Aşevi ve MÜSİAD Konteyner Kent faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölge için çalışmalarını sürdürüyor.

MÜSİAD’ın Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulunan MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı, afet bölgesine yönelik çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, “Şehirlerimizi ve sosyal hayatı yeniden inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Başkan Asmalı, MÜSİAD gönüllülerinin çok sayıda aşevi ve seyyar mutfak ile afet bölgesinde depremden etkilenen vatandaşlara sıcak yemek ikramında bulunduğunu hatırlatarak, günde 5 bin kişiye yemek verecek MÜSİAD Aşevi’nin hizmete açıldığını bildirdi. .

Kahramanmaraş Elbistan’da kurulacak MÜSİAD Konteyner Kent alanında da incelemelerde bulunan Lider Asmalı, “Depremden etkilenen vatandaşlarımızın acil barınma ihtiyacını karşılayacak projenin inşaatına hızla başladık.”

Ancak MÜSİAD gönüllülerinin hizmet verdiği Hatay’daki Antakya Kışlası Çadır Kent’i ziyaret eden Başkan Asmalı, MÜSİAD’ın tüm çalışmalarını AFAD ile uyum içinde sürdürdüğünü belirtti.

Başkan Asmalı da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye’den ve yurt dışından gönüllü sağlık çalışanlarımız ve doktorlarımız, MÜSİAD ekiplerimizin rehberliğinde afet bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Bölgedeki tüm çalışmalarımız MÜSİAD ile tam bir koordinasyon içinde. ilgili makamlarımız.”

Öte yandan MÜSİAD’dan yapılan açıklamada, MÜSİAD Karlsruhe ve MÜSİAD Paris üyelerinin destekleriyle Hatay’da kurulacak sahra hastanesi için bölgeye sevkiyatların devam ettiği bildirildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu