Haber

Milli Sporcu Süleyman Sılacı 50 Yıldır Uludağ Zirvesine Tırmanıyor

Yıllardır ay yıldızlı formayla Türkiye’yi başarıdan başarıya taşıyan ve tarihe adını derecelerle yazan milli atlet Süleyman Sılacı, 29 Ekim 1973’te başladığı Uludağ tepe tırmanışını Bursaspor olarak sürdürüyor. Atletizm Personeli, Yıldırım Beyazıt Lisesi’nde 50 yıl öğrenciyken.

Milli atlet Süleyman Sılacı, 50 yıl önce başlattığı Cumhuriyet Bayramı’nda Uludağ’ın zirvesine çıkma geleneğini bu yıl da gerçekleştirdi. Cumhuriyetin 100. yılında Sılacı, öğretim üyeleri, iş adamları, sporcular ve basın mensupları eşliğinde Uludağ zirvesine çıktı.

1973 yılında Halit Acar, Raif Çakır, Mustafa Tüfekçi, İsmail Bilen, Müyesser Uludağ, Nesrin Özkalp, Şükran Özkan, Sinem Tüfekçi, Hatice Hatipoğlu ile başlayan tırmanışın ardından bu yıl Raif Çakır, Tuncer Topsaç, Öner Alım, Ahmet Nemidar İlkar, Fatih Acar, Cenal Sılacı, Sinan Sılacı, Hasan Kurt, Seda Kurt, Hüseyin İldan, Salih Seçkin Arı, Fatih Eyi, Mete Eyi, Selçuk Bayık, Tarık Üçkardeş, Ahmet Korkmaz isimleriyle devam etti. Zirveye çıkan grup İstiklal Marşı’nı söyleyerek saygı duruşunda bulundu.

Zirvede duygularını dile getiren milli atlet Süleyman Sılacı, “Cumhuriyetimizin 100. yılını yine zirvede ekibimle birlikte kutladık. Bu kutlama yorucu olduğu kadar güzel de oldu. Bu yıl yürüyüşe Oteller Bölgesi’nden başladık. Daha önce Volfram’dan başlamıştık. Cumhuriyeti, Marmara’nın en yüksek zirvesinde kutlamak dayanılmaz.” “Bu bir duygu” dedi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu