Haber

Mali usulsüzlükten ceza alan Juventus’ta futbolculara yapılan ödemeler de inceleniyor.

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) kadrolarından Juventus, geçtiğimiz günlerde tespit edilen bazı mali usulsüzlükler nedeniyle İtalya Futbol Federasyonu’ndan (FIGC) puan silme cezası alsa da oyunculara yapılan maaş ödemelerinin ertelendiği bildirildi. da incelendi.

Corriere dello Sport’un “Juventus’a huzur yok” manşetiyle yaptığı haberde, mali usulsüzlük soruşturmasına karıştığı için 20 Ocak’ta İtalya Futbol Federasyonu’ndan 15 puan kesinti cezası alan Juventus’un, özellikle bazı futbolcularla temas halindeydi ve maaş ödemeleri incelendi. .

Haberde, siyah-beyazlı kulübün bazı oyunculara ‘özel fırsatlar’ sunduğu yazılarak, “mali usulsüzlükler soruşturmasının genişlediği ve bunun Juventus’u titrettiği” belirtildi.

Torino Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Prisma soruşturmasına ilişkin binlerce sayfalık belgeye dayanılarak, FIGC’nin adı geçen bazı futbolcuların maaş hareketlerinden biri olan Juventus hakkında soruşturma hazırlığında olduğu ve şu ifadelere yer verildi: başka cezalar gündeme gelebilir.

Soruşturmada adı geçen Szczesny, Bonucci, Cuadrado, Rabiot ve McKennie ile bugün Juventus’ta forma giymeyen Dybala, Arthur ve Bernardeschi’nin Juventus’un imzaladığı bu özel anlaşmanın amacını bilip bilmediğinin araştırıldığı belirtildi. teklif edildiğini ve kabul edildiğini iddia etti.

FIGC Spor Savcısı Giuseppe Chine’nin de bazı oyuncuların sözlerini kullandığı ve oyuncuların Whatsapp kümelerindeki ifadelerini inceledikleri belirtildi.

Gazetenin haberinde, oyuncuların bu sözleşmeleri bilerek imzaladıklarının tespiti halinde 1 aya kadar yasaklanma riskiyle karşı karşıya kaldığı belirtildi.

Tuttosport’un haberinde Juventus’un mart ayı sonunda itiraz başvurusunu değerlendireceği ve verilen 15 puanlık silme cezasını ya onaylayacakları ya iptal edecekleri ya da cezanın yeniden hesaplanmasını isteyebilecekleri belirtildi. düşük olmasıdır.

Haberde ayrıca Juventus ile ilgili sürecin Avrupa ayağında yeni bir gelişme olmadığı, UEFA’nın daha önce finansal fair-play ve kulüp lisansı kurallarının olası ihlali gerekçesiyle 1 Aralık 2022’de soruşturma başlattığı kaydedildi. ki, İtalya’daki süreci dikkatle takip etti.

Juventus’un baş ağrısı ‘Prisma’ soruşturması

Torino Başsavcılığı’nın Mayıs 2021’de başlattığı ve Juventus’un döneme ait mali hesaplarını inceleyen “Prisma” adlı soruşturma kapsamında Kasım 2021 ve Mart 2022’de kulübün Torino, Milano ve Roma’daki ofislerinde aramalar 2019-2020 ve 2020-2021. da yapıldı.

Söz konusu dönemde siyah-beyazlı kulüpte bulunan teknik direktörler ve futbolcular Paulo Dybala, Alex Sandro ve Federico Bernardeschi de soruşturma kapsamında savcılık tarafından bilgi istendi.

Soruşturmayı yürüten savcıların, futbolcu transferleri ve maaşları başta olmak üzere kulübün 2019-2021 dönemi mali hesaplarında haksız menfaat, eksik veya yanlış beyan gibi mali usulsüzlükler tespit ettiği belirtildi.

Başsavcılığın soruşturmasını geçtiğimiz Ekim ayında tamamlamasının yanı sıra bu süreçte tespit edilen eksikliklerin kulüp yönetiminin istifaya sevk ettiği ve Andrea Agnelli ile yönetiminin kulübün çıkarlarını korumak adına istifa kararı aldığı basına yansıdı. .

Juventus Lideri Agnelli, Lider Yardımcısı Pavel Nedved, Yürütme Konseyi Lideri Maurizio Arrivabene, tüm yönetim konseyi 28 Kasım’da istifa etti.

Exor Holding, Agnelli’den boşalan kulüp başkanlığına muhasebeci Gianluca Ferrero’yu getirdi.

UEFA ayrıca 1 Aralık 2022’de İtalyan takımı Juventus hakkında finansal fair-play ve kulüp lisansı kurallarının olası ihlalleri nedeniyle soruşturma başlattı.

Torino Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmayı derinleştirmesi nedeniyle İtalyan Futbol Federasyonu (FIGC), elde ettiği farklı haksız sermaye kazançları ve transfer bedellerini göstermek için Juventus ve 8 kulüp hakkındaki soruşturmasını 22 Aralık 2022’de yeniden başlattı. daha önce spor anlamında kapalıydı.

Soruşturma sonucunda FIGC Spor Hakemi 20 Ocak’ta 8 kulübü temize çıkardı ve Juventus’a 15 puan kesinti cezası verdi. Şu anda Tottenham Hotspur’da görev yapan eski Juventus Sporting Yöneticisi Fabio Paratici 30 ay, Andrea Agnelli 24 ay, Maurizio Arrivabene 24 ay, Pavel Nedved 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

erfelekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu