Sağlık

Kız ve erkek çocukların pelvik kökenli rahatsızlıkları bu merkezde tedavi edilmektedir.

Türkiye’nin sayılı birimlerinden biri olan Pelvik Taban Merkezi EUTF’de hasta kabulüne başladı.

EUTF Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan ve Türkiye’nin sayılı birimlerinden biri olan Pelvik Taban Merkezi’nde istemsiz kaka ve idrar kaçırma, doğumsal anüs ve kalın barsak şikayetleri olan çocukların yaşadığı medikal, cerrahi ve psikososyal sorunların tedavisine devam ediliyor. özellikle uzun dönemli sorunlar bütüncül ve disiplinler arası bir yaklaşımla ele alınacaktır.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Hastanesi bünyesinde birçok branştan multidisipliner yaklaşımla hizmet veren Pelvik Taban Merkezi hasta kabulüne başlamıştır. Rektör Prof. Dr. Budak, “Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanemizin sağlık altyapısını güçlendirme çalışmalarımız devam ediyor. Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı bünyesinde kurduğumuz Pelvik Taban Merkezi hizmet vermeye başladı. Sağlık altyapımızı güçlendirme yolunda güçlü bir adım daha atmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Merkezimizin hizmete açılmasındaki katkılarından dolayı hayırsever AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan’a teşekkür ederiz.”

“Sağlık altyapımızı her geçen gün güçlendiriyoruz”

Merkez hakkında bilgi veren Rektör Prof. çağın gereklerine uygun cihazlar, yeni üniteler de halkımızın hizmetine sunuyoruz. Üniversitemizin sağlık altyapısını güçlendirme yolunda güçlü bir adım daha atmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Günümüzde sağlık dalı hızlı bir büyüme ve gelişme sürecinden geçmektedir. Bilimin ışığında gelişen şartlar doğrultusunda Tıp Fakültesi Hastanemizin tüm sağlık kliniklerinde çağın gerekliliklerine uygun modernizasyon sağlamaktayız. Pelvik Taban Merkezimiz kız ve erkek çocuklarda son derece değerli olan kaka ve idrar kaçırma gibi hastalıkların tedavisine yönelik hizmet verecek. Türkiye’nin sayılı birimlerinden biri konumundadır. Özellikle uzun dönemde istemsiz kaka yapma ve idrar kaçırma, doğumsal anüs ve kalın bağırsak sorunları olan çocukların tıbbi, cerrahi ve psikososyal sorunlarının tedavisi bütüncül ve disiplinler arası bir yaklaşımla ele alınacaktır. Hayırsever AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan’ın katkılarıyla üniversitemize kazandırılan Merkezimizin ülkemizde bir referans merkezi olacağına inanıyorum. Üniversitemize, hastanemize, ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

multidisipliner merkez

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Merkezimizde bu konular bütüncül bir yaklaşımla ele alınmaya çalışılmaktadır. Kurumumuzda çocuk cerrahı, gastroenterolog, radyolog, hemşire, psikolog, fizyoterapist ve diyetisyen birlikte çalışmaktadır. Bu bağlamda ülkemizdeki yegane kurumlardan biridir. Merkezimizde doğuştan makat ve kalın bağırsak sorunu olan çocukların tıbbi, cerrahi ve psikososyal sorunları özellikle uzun vadede tedavi edilmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu