Haber

Kherson Valisi Saldo: Ukraynalı askerler silah zoruyla çatışıyor

Saldo, cephede Rus birliklerine teslim olmaya çalışan Ukraynalı askerlerin bağlı oldukları birlikteki yoldaşları tarafından arkalarından vurulduğunun altını çizerek, şöyle konuştu: Bu insanlar her halükarda öleceklerini biliyorlar ve silah zoruyla savaşıyorlar. Cephedeki amirleri geri çekilmelerine izin vermediği için geri dönmeleri mümkün değil. Saldırmak da onlar için bir çıkış yolu değil. Bu yüzden en iyi seçenek teslim olmaktır. Kendi birlikleri tarafından yakalanmak yerine Rus birliklerine teslim oldular“ifadesini kullandı.

Saldo, Kiev rejiminin askerlerin teslim olmasını engellemek için elinden geleni yaptığını söyledi. Bu kararı verenler teslim olamazlar çünkü karşı tarafa geçmeye çalışırken görüldüklerinde arkalarından vuruluyorlar. O yüzden maalesef teslim olanların sayısı artmıyor çünkü onlara bu fırsat verilmiyor.” söz konusu.

Rusya’ya karşı savaşmak isteyen Ukraynalıların sayısının giderek azaldığını ancak zorla cepheye götürüldüklerini kaydeden Bakan, şunları kaydetti: Herson ValisiAyrıca Kiev’in eskisi gibi bir ekiple değil, eğitimsiz askerleri cepheye gönderdiğini belirterek, şöyle konuştu: Çoğunlukla güney bölgelerinin sakinleri seferber olmak” ekledi.

Saldo, Sputnik’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: Neler olduğunu görüyoruz. Kadınlar artık genç üniversite öğrencilerini otobüslerden indirip askere götürmek istediklerinde isyan ediyorlar. Ancak Zelenskiy daha da ileri giderek kadınları askere alıp cepheye göndermeye çalışıyor.diye tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu