Haber

Kayseri’de depremzede öğrencilere ücretsiz ulaşım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, deprem bölgesinden Kayseri’ye gelen ve eğitimlerine Kayseri’de devam eden ilk, orta ve lise öğrencilerinin adına ücretsiz ulaşım yardımı başvurusunda bulunmaları için platform oluşturuldu.

Kayseri’de ikamet eden vatandaşların https://www.kayseri.bel.tr/depremzede-ulasim-yardim-talep-formu adresinden başvuru yapabileceği belirtilirken;

“Depremden etkilenen ailelerimiz şehrimize hoşgeldiniz. Kayseri’ye nakil olan ilk, orta ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin ulaşımdan yararlanabilmeleri için formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Ulaşım kartı olarak ücretsiz ulaşım yardımı sağlanmakta ve hak kazanan öğrencilere aylık 150 binişlik ulaşım kartı verilmektedir.Başvuru sonucu tarafınıza SMS ile bildirilecektir. Tam adresinizi vermeniz gerekiyor. Kayseri’deki okuldan veya E-Devlet’ten alınacak öğrenci belgesi öğrenci belgesi bölümüne yüklenecektir.”
Açıklamada, öğrencinin eğitimine Kayseri’de devam etmesinde temel kriterin olduğu ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman vatandaşının yanında olduğu vurgulandı.

luleburgazajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu