Haber

Karşıyakalı Çocuklar 23 Nisan’ı Coşkuyla Kutladılar

Ulu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Karşıyaka’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Karşıyaka Belediyesi’nin kendi ekipleriyle Tay Park’ta düzenlediği program kapsamında renkli etkinlikler ve sahne şovları gerçekleştirildi.

TAM EĞLENCE

Bocce, yetenek parkuru, armoni eğitimi, voleybol, küçük futbol, ​​badminton, tay ve tay bisikleti, şapka ve takı, geri dönüşüm, mozaik ve tohum dikim atölyeleri ve yüz boyama gibi etkinliklere katılan yüzlerce çocuk, günün coşkusunu yaşadı. doyasıya tatil. Sahne gösterilerinde Karşıyaka Belediyesi Bale Topluluğu Gösterisi, Mady Dans Gösterisi, Çocuk Zumba, Ritim Atölyesi ve Alp Abi Stand-Up Gösterisi, Hokkabaz ve Sihirbaz, Baloncuk Gösterisi, Şef Sensin ve Çocuk Korosu ilgiyle izlendi. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve eşi Öznur Tugay ile birlikte CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Salih Uzun, Güzel Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayları Hüsmen Kırkpınar ve Yiğit Karakış, siyasi parti temsilcileri ve meclis üyeleri de katıldı.

DÜNYAYA FİYAT!

Önder Tugay, çocukların bayram sevincine ortak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Sizleri böyle bir arada görmek ve mutlu mesut eğlenmek dünyadaki her şeye bedel. Geldiğiniz ve burayı bu kadar keyifli hale getirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir; Umarım geleceğimiz çok güzel olur. Bunun için hepimiz elimizden geleni yapacağız. Sizlere bu bayramı armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve mücadeledeki tüm arkadaşlarının ruhları şad olsun. Kendilerine minnettarız ve onlara bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

ELISA’YA OTURMAK

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gelenekleri kapsamında başkanlığı İnci Şener İlkokulu öğrencisi Elisa Bilgiç’e devretti. Çocuk Lider Elisa Bilgiç, çocuklara tatil teklif eden tek cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür etti. Gittiği her yerde Karşıyaka’nın güzelliğini anlattığını belirten Bilgiç, çekirdek kabuklarından kaynaklanan kirliliğin kıyı şeridine ve parklara yakışmadığını söyledi. Temizlik İşleri Müdürlüğünü arayarak talimat veren Bilgiç, bu alanların daha sık temizlenmesini istedi. Son dönemde yaşanan depreme ve yarattığı tahribata değinen Bilgiç, daha sağlam binaların yapılması gerektiğini söyledi. Ardından Lider Tugay, Elisa Bilgiç ile Hükümet Konağı’ndaki çelenk koyma törenine katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu