Haber

Ja Morant’a 25 maç ceza

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) Yönetim Kurulu, elinde silahla sosyal medya paylaşımları yapmaya devam eden Memphis Grizzlies’in all-star oyuncusu Ja Morant’a 25 maç ceza verdiğini duyurdu.

NBA’den yapılan açıklamada, geçen sezon Mart ayında aynı nedenle 8 maç men cezası alan Morant’ın birçok kez uyarılmasına rağmen tavrını değiştirmediği ve bu sefer cezasının 25 maça çıktığı belirtildi. çünkü düzenlemeyi takip eden küçük çocuklara korkunç bir örnek oluşturdu.

Sezon öncesi antrenmanlara katılmasına ve hazırlık maçlarında oynamasına izin verilmeyecek olan Morant, 2023-2024 döneminin ilk 25 maçını kaçıracak. Morant, 25 maçlık periyodun ardından akıl sağlığının yerinde olduğuna dair kontrolleri geçebilirse oynamasına izin verilecek.

“Ne kadar çok insanı incittiğimi anlayacak zamanım oldu. NBA’den, Grizzlies’ten, takım arkadaşlarımdan ve Memphis halkından özür dilerim. Bu sezon öncesi dönemde, akıl sağlığımı ve kararlarımı iyileştirmek için çabalayacağım.” yapma yeteneği,” dedi 23 yaşındaki. “Ayrıca antrenmanlarıma devam edeceğim ve sahalara geri dönmek için çalışacağım. Umarım daha iyi bir insan olmak için ihtiyacım olan ilerlemeyi kaydederim ve bir fırsat daha verilirse bunu iyi değerlendireceğim.” terimleri kullandı.

Mart ayında gece kulübünde dans ederken çektiği görüntünün bir bölümünde elindeki silahı gösteren ABD’li basketbolcu, görüntüyü Instagram hesabından canlı yayınlamıştı. Bu olayın ardından 8 maç ceza alan Morant, Mayıs ayında Instagram canlı yayınında bu kez tabancayla poz vererek parkelere döndü ve ekibi tarafından süresiz takımdan ihraç edildi.

Morant geçen sezon play-off maçlarında maç başına 24.6 sayı, 7 asist ve 6.8 ribaund ortalamaları yakalamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu