Teknoloji

Hala Avuçlarımızı Yalıyoruz: Steam Deck’in 2023 Satış Tahminleri Şaşırtıcı

Son olarak Steam Deck ile donanım alanında büyük ikramiyeyi yakalayan Valve, önümüzdeki dönemde bu cephede de yüzünü güldürecek. Steam Deck’in 2023 satış tahminleri hayret verici.

İlk dağıtımları geçtiğimiz yılın şubat ayında başlayan Steam Deck, kısa sürede adeta pazarı domine etti.

Steam listelerine hakim olan Steam Deck için 2023 yılı parlak bir yıl olacak gibi görünüyor.

Haftalık olarak en çok satan ürünlerin paylaşıldığı listelerde bazen üst sıralarda yer alan, bazen de en üst sıralarda yer alan binlerce oyun arasında kendine yer bulan Steam Deck için sektör analizi yapan Omdia’nın görüşleri umut verici.

Halving’e yaklaşırken Steam Deck satışları 2023’te düşmeyecek.

Omdia’nın tahminlerine göre, Steam Deck 2023’te 3 milyon adet satışı aşacak. Tahminler 3,47 milyon adet. Halihazırda kendi rakiplerini doğuran Steam Deck’in bu rakamlara ulaşacağı iddia edilirken, halen satışa sunulmadığı bölgelerin de olduğunu düşünmekte fayda var.

Peki ülkemiz Steam Deck konusunda ne durumda?

Ne yazık ki sorunun cevabı çok büyük bir boşluk çünkü Steam Deck şu anda ülkemizde resmi olarak satışa sunulmamaktadır. Şu an için cihaza Türkiye’den ulaşmanın tek yolu, cihazı yurt dışından almış kişilerden satın almak. Bu noktada fiyatları biliyorsunuz… Bakalım yeni dönemde ülkemizin de içinde bulunduğu bölgede Valve resmi olarak Steam Deck satışına başlayacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu