Haber

Fransa’da AİHM binasında skandal PKK propagandası! Türkiye’den çok sert açıklama

SON DAKİKA HABERLERİ:Dışişleri Bakanlığı, Fransa’nın Strasbourg kentindeki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) binasında PKK terör örgütü propagandasına çok sert tepki gösterdi.

“AİHM BİNASINDA ÖRGÜTSEL SEMBOLLÜ TERÖR PROPAGANDASI ​​KABUL EDİLEMEZ”

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

PKK terör örgütüne bağlı kişilerin bugün (3 Ağustos) Strasbourg’daki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) binasına girerek örgütün sembolleriyle terör propagandası yapmaya çalışması kabul edilemez.

Son dönemde PKK’ya bağlı oluşumlar, özellikle Avrupa’da giderek artan oranda şiddet kullanma cüretini göstermekte ve çeşitli uluslararası kuruluşların binalarına zorla girerek terör propagandası yapmaktadır.

PKK’nın özellikle Avrupa ülkelerinde ifade ve gösteri özgürlüğü kisvesi altında propaganda da dahil olmak üzere faaliyetlerini özgürce yürütmesine izin verilmesi, örgütü bu tür hukuksuz ve saldırgan eylemlerde bulunmaya teşvik etmektedir.

Nitekim PKK terör örgütü mensuplarının Avrupa Konseyi binası önündeki gösterileri ve hareketleri konusunda defalarca uyarılarda bulunduk.

Bu saldırgan eylem, PKK’nın faaliyet gösterdiği her ülkenin kamu düzeni ve güvenliği için tehdit oluşturduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu çerçevede, PKK terör örgütünün Avrupa’daki propaganda, finansman ve adam toplama faaliyetlerine son verilmesi davetimizi yineliyoruz.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu