Ekonomi

ESAB kazançlarını ve gelirlerini açıkladı; beklentilerini yükseltti

NORTH BETHESDA, Md. – Önde gelen bir endüstriyel kompound üreticisi olan ESAB Corporation (NYSE: ESAB), 2024 yılının ilk çeyreğinde analist beklentilerini aşarak 1,20 dolarlık düzeltilmiş EPS ile 1,10 dolarlık konsensüs tahmininin 0,10 dolar üzerine çıktı.

Şirketin gelirleri de 689,74 milyon dolara yükselerek 654,74 milyon dolarlık analist tahminini önemli ölçüde aştı.

Şirketin ilk çeyrek satışları raporlanan bazda %1 artış gösterirken, geçen yılın aynı dönemine kıyasla satın almalar ve kur çevrim etkileri dikkate alınmadan önce %2’lik bir çekirdek organik büyüme gösterdi. Düzeltilmiş FAVÖK %9 artarak 123 milyon dolara ulaşırken, marjlar 140 baz puan artarak %18,8’e yükseldi.

ESAB Başkanı ve CEO’su Shyam P. Kambeyanda, güçlü performansı “ESAB İş Mükemmelliği’nin büyümeyi ve marj artışını sağlama gücüne” bağladı. Ayrıca, ESAB’ın Amerika’daki portföyünü çeşitlendirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlayan bir tahvil arzının ve satın almaların tamamlanması da dahil olmak üzere şirketin stratejik hamlelerinin altını çizdi.

İleriye dönük olarak ESAB, 2024 yılı için temel düzeltilmiş FAVÖK’ün 500 ila 520 milyon dolar arasında olmasını ve düzeltilmiş EPS’nin 4,75 ila 4,95 dolar arasında değişmesini bekliyor. Bu güncellenmiş tahminler, önceki tahminler olan 495 ila 515 milyon dolar çekirdek düzeltilmiş FAVÖK ve 4,65 ila 4,85 dolar düzeltilmiş EPS tahminlerine göre bir iyileşmedir. Yeni EPS beklentisinin orta noktası olan 4,85 dolar, analistlerin 4,83 dolarlık konsensüsünü aşıyor.

ESAB’ın Sager S.A. ve yakında tamamlanacak olan SUMIG Ltda dahil olmak üzere son satın almalarının şirketin büyümesine katkıda bulunması beklenirken, Sager’in 2024 yılı için yaklaşık 10 milyon dolarlık satış yapması öngörülüyor.

Şirket stratejisine ve uzun vadeli hedeflerine bağlı kalmaya devam ederken, Kambeyanda yılın geri kalanı için görünümden ve şirketin 2028 hedeflerine doğru ilerlemesinden emin olduğunu ifade etti.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu