Haber

Ekrem İmamoğlu, Bombalı Saldırıda Yaşamını Yitirenler İçin Kafanfil Bıraktı: “Hiçbir Zaman Terörizmin Bu Hamlelerine Karşı Yüzümüz Aşağı Eğilmeyecek”

Haber: FAHRETTİN ÖZTÜRK – Kamera: ADEM KARAVAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri (İBB) Ekrem İmamoğlu, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıda yaşamını yitiren vatandaşların anısına, patlamanın olduğu noktaya karanfil bıraktı. İmamoğlu, “Hiçbir zaman terörizmin bu hamlelerine karşı yüzümüz aşağı eğilmeyecek” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün İstiklal Caddesi’ne gelerek, bombalı akının düzenlediği noktada oluşturan platforma hücumda hayatını yitirenler için karanfil bıraktı. İmamoğlu, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Başımız sağ olsun. Hepimize milletçe başsağlığı diliyorum. Hepimize geçmiş olsun. Yaralılarımızın durumu çok uygun, bu sevindirici. Lakin ne yazık ki kaybettiğimiz canlar hepimizi üzmüştür. Allah rahmet etsin. Terörizme karşı, terör örgütlerine karşı dimdik, 16 milyon İstanbullu var İstanbul’da. 86 milyon milletimizle beraber, milletçe omuz omuza mücadele vereceğiz. Hiçbir zaman, asla terörizmin bu hamlelerine karşı yüzümüz aşağı eğilmeyecek.

Buradayız, İstiklal Caddesi’ndeyiz, İstanbul’umuzun göz bebeği İstiklal Caddesi’ndeyiz. Her sabah gelip esnafımıza güzel işler dileyeceğim, onlarla alışveriş yapıp çayını, kahvesini içeceğim. İstanbul’da turistleri, kentimizin konuklarını ve kentimizin insanlarını dünden daha inançlı oldukları bir ortamda ağırlamanın üzerimize düşen sorumluluğunu ortaya koyacağız. Kimse bundan kuşku duymasın. Terörizmi, terör örgütlerini dün en üst düzeyde kınadığımız üzere artık de kınıyoruz. Allah milletimizi korusun. Bizler omuz omuzayız, yan yanayız. Devletimizin her kurumuyla, her ünitesiyle bir ortada çabamızı vereceğiz. Tekrar başımız sağ olsun, yaralılarımıza acil şifa diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu