Haber

Çocukken istismara uğrayan HKG’nin 6 ay önceki ifadesi ortaya çıktı

İsmailağa Cemaati Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşında dini nikahla evlendiği kızı HKG’nin bu yılın Haziran ayında savcılığa verdiği son ifadeye göre, burada evlilikten aile dışından haberdar olanlar da vardı.

KURAN KURSUNDA ÖĞRETMENİME EVLİYİM DEDİM

Independent Türkçe’den Cihan Arpacık 6 ay önce savcılığa ifade veren HKG, 6 yaşında evlendiğini, aile dışında da bunu bilenlerin olduğunu söyledi.

HKG ifadesinde, Sapanca’da iki katlı bir evleri olduğunu ve oraya gittiklerinde dini nikahlı olduğu Kadir İstekli’nin bir katında kaldığını belirtti. Bu olayın ardından Sapanca’da konunun tartışılmaya başlandığını anlatan HKG, 13 yaşında nişan, 14 yaşında ise düğün yapıldığını söyledi. Sonrasında yaşananları detaylı anlatan HKG, denediğini de belirtti. bir süre sonra evden kaçmaya çalıştı ancak yakalandı. HKG’nin yaşadıklarını sosyal medyadan tanıştığı bir kadına anlattıktan sonra kadının kendisini polise başvurmaya teşvik ettiğini, bu süreçte delil toplamak için ses kayıtları aldığını söylediğini aktardı.

HKG yaptığı açıklamada, “Bu insanlar benim eğitim hakkımı elimden aldılar, canımdan bir parça aldılar, adaletin yerini bulmasını istiyorum. Hayatımın bedelinin ödenmesini istiyorum. Ben Kadir Willed, şikayetçiyim. babam ve annem hakkında.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu