Haber

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin faaliyetlerine ara verilen bölümlerinde hasta sevkleri devam ediyor.

Cerrahpaşa Yerleşkesi’nde yapılan denetimlerde deprem ihtimaline karşı riskli bulunarak faaliyetleri durdurulan İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa bölümlerinde tedavi gören hastaların sevkleri devam ediyor.

Dün gece prestijle üniversitenin riskli binalarından kaldırılan hastalar kentteki diğer hastanelere sevk edilirken, hastanede görev yapan bazı işçiler de kişisel eşyalarını aldı.

Burada ameliyat olan yakını Legal Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Mustafa Sarıyıldız, gazetecilere binanın çürük olduğu için hastaların tahliye edildiğini söyledi.

Hastane çalışanı Hüseyin Erdemli de 1996 yılından beri hastanede görev yaptığını ve anılarını buraya bıraktığını anlatarak, “Ben bu hastanede bilgisayar programcısıyım. Çok anılar geçti. Biri hüzünlü ama daha çok olurdu.” çökmüş halini görmek üzücü.” söz konusu.

Hastaların nakli tamamlandıktan sonra binalarda bulunan tıbbi ekipman ve diğer malzemeler de buradan taşınacak.

IUC Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, dün yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından yapılan değerlendirmede, Cerrahpaşa Fakültesi’nin ana omurga yapısını oluşturan yaklaşık 105 bin metrekarelik kapalı alanın kapatıldığını söyledi. Tıp Fakültesi, görevine devam edemedi.

basaksehirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu