Ekonomi

Buterin’in Shiba bağışları Hindistan’daki COVID-19 fonlarına güç sağlıyor

Ethereumkurucu ortağı Vitalik Buterin, Perşembe günü paylaştığı bir tweet ile Hindistan merkezli koronavirüs azaltma girişimi CyrptoRelief’e yaptığı 100 milyon dolarlık bağışa 100 milyon dolar daha eklediklerini duyurdu.

çokgenkurucu ortağı Sandeep NailwalCryptoRelief liderliğinde, 90 milyon dolarlık bağış USDC eklenecek. Bu fonların tamamı, 2021’in başlarında Buterin tarafından kendilerine gönderilen Shiba Inu (SHIB) token satışlarından geldi.

Buterin, bağışların koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla iç mekan hava kalitesini iyileştirmeye ve uzun vadeli etkileri önlemeye yönelik araştırmalara odaklanacağını söyledi.

şiba Inu’nun yaratıcıları, 2020’de lansmanından sonra token arzının yüzde 50’sini Buterin’e göndererek projenin heyecanını artırdı. Buterin, 2021 yılında 6 milyar dolar değerindeki bu tokenlerin yüzde 90’ını yaktı veya kalıcı olarak yok etti. Kalan 1.2 milyar dolarlık tokeni bağışladı.

Resmi kaynaklardan alınan veriler, Hindistan’daki çaba kapsamında koronavirüs aşılarının ve testlerinin devam ettiğini gösteriyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu