Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya Belediye Başkanını eleştirdi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya ilçesinde İsmet İnönü Bulvarı’na mevzuata aykırı olarak ‘Mudanya Belediyesi logosu ve yazısı’ yazılı totem yerleştiren CHP Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı, totemin kaldırılması istendiğinde hukuka aykırı olmasını eleştirdi. İsmet İnönü’nün adının arkasına saklanın. Bunu tanınmama olarak nitelendirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bursa’nın Mudanya ilçesinde, CHP tarafından Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki Mütareke Meydanı’na ‘İsmet İnönü Bulvarı’ ve ‘Mudanya Belediyesi’ yazılı iki totem ve belediye logosu yerleştirildi. Büyükşehir Belediyesi de Mudanya Belediyesi, Mudanya Belediyesi’ne, İlan ve Reklam Uygulama Yönetmeliği’nin 7.2’nci maddesine aykırı olarak izinsiz totemlerin kaldırılması için resmi yazı gönderdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından meydan düzenleme çalışmaları yürütülen alana yazı ve logo yerleştirildi.Totemleri kent merkezine yerleştiren CHP’li belediye, totemler kaldırılınca suçunu örtbas etmek için ‘tarihin sömürülmesine’ başvurdu. ‘Türkiye Cumhuriyeti 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün adını taşıyan bulvara yerleştirilen totemlerin kaldırılması istendi’ yönünde basına haber veren Belediye Başkanı Hayri, Türkyılmaz’da belediye logosu ve Mudanya Belediyesi yazısı taşıyordu basınla paylaştığı görsellerden silindi. Böylece Büyükşehir Belediyesi’nin ‘İsmet İnönü’ isminden rahatsız olduğu algısını oluşturmaya çalışan Türkyılmaz, söz konusu totem önünde fotoğrafını paylaşarak ‘İsmet İnönü’ ismiyle reklam peşinde olduğunu ortaya çıkardı. sosyal medya. “Kaldırılması talep edilen totemin, haberde belirtildiği gibi sadece İsmet İnönü Bulvarı yazmadığı, aynı zamanda Mudanya Belediyesi yazısı ve belediye logosunun da yer aldığı açıkça görülürken, CHP’li belediyenin tarih istismarı ortaya çıktı.”

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yazılı açıklamasının devamında şu cümlelere yer verdi;

“Mudanya Belediyesi, izinsiz diktiği totemle, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sıfırdan yenilenen, tabanından banklarına, aydınlatma sistemlerinden yeşil alanlarına kadar yaklaşık 100 milyon kişinin yaşadığı projenin sahiplik algısını yaratıyor.” Yeni fiyatlarla TL yatırımı yapıldı.Türkyılmaz, ilçeye değer katan yatırımın Mudanya Belediyesi tarafından yapıldığı algısının oluştuğunu söyledi.” reklam çalışması ise ‘tarih’ algısıyla Büyükşehir Belediyesi’ni karalamaya çalışıyor. Mart ayında, Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı, üzerinde İsmet İnönü’nün adının yazılı olduğu çağdaş totemlerin dikilmesinin ardından, değiştirilmiş fotoğraflarla basın aracılığıyla algı oluşturmaya çalışan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, mevzuata aykırı olarak izinsiz dikilen ilçe belediyesi totemini kaldırmasına tepki gösteren Türkyılmaz, bunu yaptıklarını iddia ederek Kurtuluş Savaşı kahramanı İnönü’nün adını kullanarak yeniden reklam vermeye çalıştı. İsmet İnönü Bulvarı sözleriyle Büyükşehir Belediyesi toteminin önüne İsmet İnönü’ye taşındı. .” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu