Haber

Avrupa Halter Şampiyonası’nda Kaan Kahriman ve Ferdi Hardal’dan madalya değerlendirmesi

Bulgaristan’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’nda 67 kilo kategorisinde altın, gümüş ve bronz olmak üzere 3 madalya kazanan Kaan Kahriman ile gümüş ve bronz olmak üzere 2 madalya kazanan Ferdi Hardal, kazandıkları madalyaları değerlendirdi.

Şampiyonada koparmada 67 kilo kaldırışıyla altın, silkmede 168 kilo kaldırışıyla bronz, toplam 310 kilo kaldırışıyla gümüş madalya kazanan Kaan Kahriman, Başkent Sofya’da düzenlenen antrenmanlarda daha başarılı kaldırışlar yaptığını belirterek, “Bu yarışmaya daha umutlu geldim, açıkçası genel şampiyon olarak geldim.” “Buraya şampiyon olmaya geldim. Ama toplam şampiyonluğu kendi ellerimizle kazandık demek doğru olur, toplam sıklet şampiyonluğunu bir kilo kaybettik. Bunun için Allah’a şükürler olsun, şunu söylemek isterim.” 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 3 madalya kazandım. Bu madalyaları şehitlerimize ve anneme hediye ediyorum. İstiyorum.” dedi.

Şampiyonanın tam olarak istediği gibi gitmediğini belirten Kahriman, “İnşallah dünya şampiyonasında tüm rakiplerimle karşılaşırız. Yeni hedefim önce dünya şampiyonluğu, ardından 2028’de şampiyon olmak için çalışacağım” dedi. Olimpiyatlar.” söz konusu.

Ferdi Hardal: “Bir sonraki yarışmada altın madalya alacağımı umuyorum”

Silkmede 169 kilo kaldırarak gümüş, toplam 304 kiloyla bronz madalya kazanan Ferdi Hardal, Avrupa Şampiyonası’na hazırlanırken çok çalıştığını belirterek, “Omuz sakatlığım vardı. Son kampa gelmeden önce de devam ettim, silkmede ikinci, toplamda ise üçüncü oldum. “Eğer silkmede 172 puan kaldırabilseydim altın madalyayı kazanabilirdim ama Biraz hızlı davrandım, umarım bir sonraki yarışmada altın madalyayı alırım.” dedi.

Bu kez Avrupa Şampiyonası’nda takım olarak daha başarılı olduklarını vurgulayan Hardal, “Arkadaşlarım Muammer Şahin ve Kaan Kahriman altın madalya kazandı. Beklediğimizden biraz daha iyi gidiyor, umarım diğer arkadaşlarımız da olur. başarılı.” söz konusu.

Madalyalarını eşi ve kızına hediye ettiğini belirten Hardal, “Eşimi çok seviyorum, kızımı ve eşimi gerçekten çok özledim. Sonrasında ASKİ Spor Kulübü Başkanımıza ve Ankara Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Belediye Başkanı Mansur Yavaş. Onların çabaları bizim için gerçekten çok büyük, evlerinde, iş yerlerinde bize yardımcı oluyorlar.” “Yerde dua eden herkese gerçekten teşekkür ediyorum.” Şu yorumu yaptı:

Halter Milli Takım Antrenörü İsa Makal da şunları söyledi:

“Yarışmaya Muammer Şahin’in şampiyonluğuyla çok iyi başladık. Bugün Ferdi ve Kaan’dan madalya bekliyorduk ama koparmada altın madalyayı Kaan kazandı, ancak silkmede ikinci hakkını kaçırmamış olsaydı, bu yarışa katılacaktı. hem silkmede hem de silkmede altın madalya kazanırken, koparmada da altın madalya kazanan Ferdi, “Aynı şekilde üçüncü denemesini yapsaydı silkmede şampiyon olacaktı. Çocukları emeklerinden ve bayrağa olan saygılarından dolayı kutluyor, gözlerinden öpüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu