Haber

Ali Koç: “Biz görevdeyken o arkadaş bir daha stadımıza giremez”

– Ali Koç: “O arkadaş biz görevdeyken bir daha stadımıza giremez”

İSTANBUL – Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu’nu ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Ali Palabıyık yine maç kazanacak, kazanır mı bilmiyorum.

Spor Toto Süper Lig’in 22. haftasında dün oynanan Adana Demirspor – Fenerbahçe maçında hakem Ali Palabıyık’ın kararları büyük tepki çekti. Bu tepkilerin ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve beraberindeki heyet bugün Riva’da bulunan Türkiye Futbol Federasyonu binasına gitti. Görüşmenin ardından Lider Ali Koç basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Önder Koç, “Yarın Yüksek Şura var. En kapsamlı açıklamaları orada yapacağız. Biliyorsunuz dün gece ne oldu. Biz de bu bağlamda buraya geldik. Rahatsızlığımızı dile getirdik. Aslında olan oldu. Sivasspor – Galatasaray maçında dünkü Adana Demirspor – Fenerbahçe maçında yaşananlar, Türk hakemin “Kurumun iflas belgesidir. Artık bunun tartışılacak bir konusu yok. Federasyonun da farklı düşündüğünü sanmıyorum. Akıl akıldan üstündür. Dün yaşananları herkes gördü” dedi.

“Eski MHK gitti bomba bıraktı.

Türk hakemlerle bu dönemin geçmeyeceğinin aşikar olduğunu vurgulayan Koç, “Artık yabancı hakemi yargılamamız gereken noktaya geldik. Şu teklifte bulunduk. en azından Dünya Kupası’nın ortasında VAR’a yabancı hakem yaptırabilirdi hatta teknolojik olarak başka ülkeden yabancı hakem alabilir miyiz diye sorduk ama temaslarında istediğimiz çözümleri üretemediler. Ama 15 hafta kala yabancı hakemler VAR’a gelsinler bırakın diğerlerini bırakın FIFA’ya giden bizim hakemlerimiz bile ingilizceyi doğru dürüst konuşamıyorlar ama bizim tezimiz orta hakemin niyeti dünkü maçla ilgili olsa da bizce gerçek bir VAR hakemliği Türk futbolunun teknolojiyi kullanarak en adil şekilde yönetilmesinin garantisi olacaktır.Ali Balabıyık bir daha maç kazanır kazanmaz bilemiyorum.Bildiğim bir şey var ki o arkadaş stadımıza biz giremez. içinde yönetim. Size açık ve net bir şekilde söyleyeyim. Birçok şüpheli maçı var. Yeni MHK’nın babasıdır. Bu bir idam değildir, eski MHK ayaklarına bomba bırakmıştır. Umarım yeni MHK bu karamsarlığı giderecek çözümler bulur. Ama tekrar ediyorum. Dün gece yaşanan ofsayt penaltı durumu da dahil Türk hakemlik kurumunun iflas ettiğini ispatlıyor. Her ne sebeple olursa olsun fahiş hatalar bir grubun aleyhine diğer grubun lehine işliyor” dedi.

“Yunanistan ve Suudi Arabistan yabancı hakem getirebilirse biz de aynısını yapabiliriz diye düşünüyorum”

VAR hakemi Koray Gencerler ile ilgili Ali Koç, “Koray Gençler, 2 yıl önce kendi sahamızda 8 maç yenilmiyorduk, öndeydik. Pelkas’ın Konyaspor’a golü vardı. Sonra pozisyon yaptı” dedi. El olarak bir yerden iptal etti.Gelelim seneye Konyaspor maçı yine Valencia atıldı.Hakem sırtını döndü bize göre atılması için bir sebep yoktu ama Koray Gencerler yine attı, dün yine Koray Gencerler.Türk futboluna bir an önce yabancı VAR hakemleri getirilsin.Söylemesi kolay.Yapacak işlerin olduğunu biliyorum. Yunanistan ve Suudi Arabistan yabancı bir hakem getirebilirse biz de aynısını yapabiliriz diye düşünüyorum” dedi.

golehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu