Haber

Adana’da 440 kilometre asbestli boru değiştirildi

Adana Büyükşehir BelediyesiSu ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılından bu yana il genelinde toplam 440 kilometre asbestli boru değiştirildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi, 2019 yerel seçimlerinden bu yana hem şehir merkezinde hem de kırsalda birçok projeyi hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Adana genelinde yürütülen asbest boru yenileme projesi ile şehirde daha sağlıklı, sağlam ve kaliteli borular döşeniyor.

Başkan Zeydan Karalar’ın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından “Bu dönemde halkımıza asbest borulardan su içirmek olur mu” sözleriyle harekete geçen ASKİ ekipleri, çeşitli bölgelerdeki asbest borularını toplam 440 kilometre uzunluğunda.

Ceyhan ilçe merkezi ile Doruk, Tatarlı ve Mustafabeyli mahallelerinde toplam 224 kilometre, Yumurtalık’ta 42 kilometre, Karataş’ta 80 kilometre, İmamoğlu ilçesinde 50 kilometre, Kozan’ın Güneri ve Çanaklı mahallelerinde 8 kilometre; Tufanbeyli’de toplam 32 kilometre, Aladağ ilçe merkezinde 4 kilometre olmak üzere toplam 4 kilometre asbest borusu yenilendi.

ASKİ ekipleri, asbestli boruların yerine daha sağlıklı, dayanıklı yeni nesil borular döşeyerek Adana’nın her noktasında vatandaşların sağlıklı ve kaliteli içme suyuna ulaşmasını sağlıyor. Bu kapsamda asbest boru değiştirme işine ek olarak içme suyu limiti olmayan yerlerde yeni bordür döşenmekte, ihtiyaç duyulan noktalardaki hatlar yenilenmektedir. 2019 yılından bu zamana kadar yürütülen içme suyu sınır yapım işlerinin toplam uzunluğu 2019 kilometreye ulaştı.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu